100-lecie PTChem

Dodano: 2019.06.25

W dniu 14 czerwca 2019 roku w Instytucie Chemii Uniwersytetu w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Konferencja „ŚRODOWISKO–NAUKA-ODPOWIEDZIALNOŚĆ”.

Podczas konferencji wręczono grawerton z okazji 100-lecia powstania Polskiego Towarzystwa Chemicznego na ręce prof. dr hab. inż. Macieja Jarosza przez prof. Krzysztofa Winklera, dyrektora Instytutu Chemii Uniwersytetu w Białymstoku oraz dr hab. Izabellę Jastrzębską, Przewodniczącą  Oddziału Białostockiego PTChem.

Pierwsza sesja konferencji poświęcona została 100-leciu powstania Polskiego Towarzystwa Chemicznego, podczas której prof. dr hab. Izabela Nowak, prezes Polskiego Towarzystwa Chemicznego, wygłosiła wykład pt. Rola chemika w świecie i w środowisku.